Dette er en oversikt over konkurranseplasseringer tatt av OSI Dans’ representanter de siste årene. (I offisielle mesterskap må man være medlem for å kunne representere klubben. I uoffisielle konkurranser krever vi kun et uttrykt ønske om å representere oss samt tilknytning til klubben. (Medlemskap, instruktørstatus el.lign.)

Har vi glemt noen? Kontakt styret!

Østlandsserie 1 Sportsdans 2015

  • 1. plass i Latin, voksen rekrutteringsklasse: Mats Ove Nilsen Kleppe og Heidi Bernhoff Jacobsen
  • 1. plass i Standard, voksen rekrutteringsklasse: Mats Ove Nilsen Kleppe og Heidi Bernhoff Jacobsen

Norgesserie 2 Sportsdans 2015

  • 1. plass i Latin, voksen rekrutteringsklasse: Andreas Nakkerud og Elisabeth Sperrevik Stene
  • 1. plass i Standard, voksen rekrutteringsklasse: Andreas Nakkerud og Elisabeth Sperrevik Stene
  • 4. plass i Standard, voksen konkurranseklasse: Jørgen Kjoshagen Trømborg og Anette Kjoshagen Trømborg

Østlandserie 2 Sportsdans 2015

  • 1. plass i Latin, voksen rekrutteringsklasse: Andreas Nakkerud og Elisabeth Sperrevik Stene
  • 3. plass i Standard, voksen konkurranseklasse: Jørgen Kjoshagen Trømborg og Anette Kjoshagen Trømborg

Jack and Jill-konkurranse i Boogie Woogie, arrangert
av OSI Dans, 2015

  • 1. plass: Fredrik Imislund og Oda Josefine Noven
  • 2. plass: Synøve Vang og Eivind Vedå Gilhuus
  • 3. plass: Grethe Johanne Aase og Vegard Svendsen

Norway Westie Fest, West Coast Swing, Trondheim, 2015

  • 2. plass, Newcomer klasse Jack and Jill: Evgeniy Tantserev

2015
– European Tournament of Dancing Students i Brno, Tsjekkia, 2015

  • 1. plass i Latin Open: Evgeniy Tantserev
  • 1. plass i Standard Professionals: Mats Ove Nilsen Kleppe & Heidi-Christin Bernhoff-Jacobsen
  • 7. plass i Latin Champions: Mats Ove Nilsen Kleppe & Heidi-Christin Bernhoff-Jacobsen
  • Andre deltagere fra OSI Dans (ingen rangering): Sabina Rahimova, Ellen Rønvik

2014 – Østlandsserie 3 sportsdans

1. plass i Standard, Voksen konkurranseklasse: Xiuyi Dong & Janis Berzins
1. plass i Standard, Voksen rekrutteringsklasse: Andreas Nakkerud & Elisabeth Sperrevik Stene
1. plass i Latin, Voksen rekrutteringsklasse: Andreas Nakkerud & Elisabeth Sperrevik Stene
2. plass i Latin, Voksen rekrutteringsklasse: Andrzej Obracaj & Anita Rita de Abreu
2. plass i klasse for førstegangsstartende: Mats Ove Nilsen Kleppe & Fernanda Veloso
3. plass i klasse for førstegangsstartende: Andrija Dudic & Rebekka Bjørneberg Castro
Semifinale (7.-10. plass) i Tango, Åpen klasse: Andreas Nakkerud & Elisabeth Sperrevik Stene

2014 – Østlandsserie 2 sportsdans

1. plass i Standard, Voksen konkurranseklasse: Xiuyi Dong & Janis Berzins
3. plass i Standard, Voksen konkurranseklasse: Anette Kjoshagen Trømborg & Jørgen Kjoshagen Trømborg
1. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Xiuyi Dong & Janis Berzins
3. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Jon Atle Hoff Jaabæk – Julia Bochegova
4. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Anette Kjoshagen Trømborg & Jørgen Kjoshagen Trømborg
1. plass i klasse for førstegangsstartende: Andreas Nakkerud & Elisabeth Sperrevik Stene
2. plass i klasse for førstegangsstartende: Andrzej Obracaj & Ana Rita de Abreu
3. plass i klasse for førstegangsstartende: Vidar Engmo & Snezana Obradovic
4. plass i klasse for førstegangsstartende: Christian Arturo Hidalgo & Kirsti Skjervheim
5. plass i klasse for førstegangsstartende: Mats Ove Nilsen Kleppe & Mehda Ghalegolabi

Gulvplasseringer i klasse for førstegangsstartende: Esteban Munoz Galeano & Camilla Salomonsen, Alexej Segeda & Camilla Wickstrøm, Andrija Dudic & Vilde Kreyberg, Christoph Hönigsperger & Elma Bahonjic, Marius Berg & Malene Aarskog.

2014 – Norgesserie 2 sportsdans

2. plass i Standard, Voksen konkurranseklasse: Xiuyi Dong & Janis Berzins
3. plass i Standard, Voksen konkurranseklasse: Anette Kjoshagen Trømborg & Jørgen Kjoshagen Trømborg
2. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Xiuyi Dong & Janis Berzins
3. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Jon Atle Hoff Jaabæk – Julia Bochegova
4. plass i Latin, Voksen konkurranseklasse: Anette Kjoshagen Trømborg & Jørgen Kjoshagen Trømborg

2014 – Gofot’n Swingdance Open i Skaun, Sør-Trøndelag

5. plass i Boogie Woogie Voksen: Hanne Bergheim & Sigmund Marius Nilssen
Gulvplasseringer i Boogie Woogie Jack&Jill: Sigmund Marius Nilssen

2014 – Jack&Jill Cha Cha Cha på OSI Dans dansefest

1. plass: Janis Berzins & Gabriela Cristea

2. plass: Jon Atle Hoff Jaabæk & Olga Masliak

3. plass: Jørgen Kjoshagen Trømborg & Anette Kjoshagen Trømborg

Kom til semifinalen (i tilfeldig rekkefølge): Edvard Christiansen, Julia Bochegova, Andreas Nakkerud, Lill-Marte Apelseth

Andre deltagere (i tilfeldig rekkefølge): Markus Engelhardt, Rebekka Castro, Andrija Dudic, Elisabeth Sperrevik Stene

2014 – Norgesmesterskapet i Salsa i Oslo

6. plass (delt) i Cubansk Salsa: Emily Nina Davidson & Christian Arturo Hidalgo

2013 – Norgesmesterskapet i Swing og Rock&Roll i Fauske

8. plass i Boogie Woogie Voksen: Hanne Bergheim & Paul Magnus Sørensen-Clark
Gulvplasseringer i Boogie Woogie Jack&Jill: Hanne Bergheim, Paul Magnus Sørensen-Clark

2013 – OSI Open

OSI Dans’ beste plasseringer i OSI Open 2013 finner du nedenfor. Se også den fullstendige resultatoversikten.

Gulvplasseringer i Swing – Klassiske Stiler: Mathias Ramm & Mathea Hovind, Andrzei Obracai & Dorota Konorska, Andreas Nakkerud & Hendrikje Lies, Thomas Grefsrud & Nikoline Rasmussen, Niels Ranosch & Gabriela Christea, Leonard Loland & Synøve Vang, Haakon Hobaek & Sabina Rahimova, Fredrik Imislund & Grethe Johanne Aase, Sigmund Berg & Freyja Jørgensen, Kristbjørn Håland & Elin Christine Eliassen Herø, Anastasiya Mokienko (med partner fra annen danseklubb), Oda Josefine Noven (med partner fra annen danseklubb), Paul Magnus Sørensen-Clark & Jessica-Marie Gidlund, Janis Berzins & Xiuyi Dong

3. plass i West Coast Swing: Haakon Hobaek & Sabina Rahimova

Gulvplasseringer i West Coast Swing: Henrik Espeland & Jofrid Bjørheim, Jing Kjeldsen & Anastasia Evstigneeva, Anastasia Mokienko (med partner fra annen danseklubb)

2. plass i Salsa – Åpen klasse: Anastasiya Mokienko (med partner fra annen danseklubb)
3. plass i Salsa – Åpen klasse: Are S. H. Nyberg & Heidi-Christin Bernhoff-Jacobsen

Gulvplasseringer i Salsa – Åpen Klasse: Sajad Rahmani & Elisabeth Vikse, Paul Magnus Sørensen-Clark (med partner fra annen danseklubb)

2013 – European Tournament of Dancing Students i Clausthal, Tyskland

1. plass i Latin Open: Djulia Todorova
3. plass i Latin Champions: Anastiasiya Mokienko
5. plass i Standard Masters: Anastasiya Mokienko

Andre deltagere fra OSI Dans (ingen rangering):
Adrian Ulsrød, Heidi-Christin Bernhoff-Jacobsen, Henrik Johnsen, Shelley Zhang, Xiuyi Dong

2013 – The Swing Geek Challenge på Geeks Allowed i Oslo

Overall Best Couple: Åse Jorun Holthe (med partner fra annen danseklubb)

Boogie Woogie Best Couple: Åse Jorun Holthe (med partner fra annen danseklubb)
Boogie Woogie Most Charming Couple: Åse Jorun Holthe (med partner fra annen danseklubb)

Andre deltagere fra OSI Dans (ingen rangering):
Elisabeth Mork Fjeldvær & Kim Tomas Laivindil Klevengen

2013 – Østlandsserie 3 i Sportsdans på Nøtterøy

1. plass voksen førstegangsstartende: Lasse Becher & Anastasiya Mokienko

2. plass voksen førstegangsstartende:
Wolfgang Seemayer & Ellen Rønvik

2013 – Jack’n Jill i Boogie Woogie Fast Feet på ALF 2013 i Trondheim

5. plass gutter: Sigmund Marius Nilssen

Følgende deltok også i innledende runder (ingen rangering): Elisabeth Mork Fjeldvær, Hanne Bergheim, Joachim Seland Graff, Øyvind Nedregård

2013 – Jack’n Jill i Rock Step Swing på OSI Dans Swingfest

Merk: Kun OSI Dans’ plasseringer listes nedenfor. (Men siden vi ikke har egen resultatside for denne konkurransen: Vinner av følgeklassen var Elin Christine Storbekk fra Bårdar Swingklubb.)

Finalister:

1. plass: Håkon Hobæk
2. plass:
Kristbjørn Håland & Elin Christine Eliassen Herø
3. Plass: Geir ? & Marit Lien Nilsen
4. Plass (delt): Sigmund Berg & Sabina Rahimova, Mattias ? & Madina ?
6. Plass: Thomas Ødelien & Marte Nordvik Norstrand

Det var totalt 16 deltagende førere og 21 deltagende følgere i konkurransen, fra OSI Dans og andre klubber. Vi fikk desværre kun med oss navnene og plasseringene på finalistene.

2012 – OSI Open

OSI Dans’ beste plasseringer i OSI Open 2012 finner du nedenfor. Se også den fullstendige resultatoversikten.

Gulvplasseringer i Swing – Klassiske Stiler:
Kristbjørn Håland & Johanne Halsnes Århus, Mikael Løvik Olausson & Hilde Bakken Reistad, Andreas Stusvik Haug & Marianne Mjelva, Håken Lid & Jessica-Marie Gidlund, Jhonne Anderson & Elisabeth Mork Fjeldvær, Joachim Seland Graff & Lise Seland Graff, Paul Magnus Sørensen-Clark, Atle Jaabæk & Julia Bochegova, Kim-Agathon Svarthol Blackhill & Kirsti Løset, Erlend Smørgrav Viddal & Hanne Bergheim

2. plass i Salsa – Åpen klasse:  Atle Jaabæk & Julia Bochegova
3. plass i Salsa – Åpen klasse:  Paul Magnus Sørensen-Clark
Gulvplasseringer i Salsa – Åpen klasse:
Fransisco Velazquez & Kari Tesdal, Eivind Vedå Gilhuus & Elisabeth Mork Fjeldvær, Espen Harbitz & Ida Helene Skogmo Berg

1. plass i West Coast Swing: Kristoffer Waløen

Gulvplasseringer i West Coast Swing:
Tomislav Bronic & Oda Josefine Noven, Paul Magnus Sørensen-Clark, Henrik Espeland & Silje Bøe, Arnab Datta & Elisabeth Mork Fjeldvær

2012 – Jack’n Jill i West Coast Swing på The Stockholm Dance Heat

Plasseringer lavere enn 7. plass ble ikke rangert. Deltagere fra OSI Dans var Olga Voronkova og Sigmund Marius Nilssen, men ingen av dem kom til finalen.

2012 – WCS Helsinki

Deltagelse Jack’n Jill: Arnab Datta

2012 – Jack’n Jill i Rock Step Swing på OSI Dans Swingfest

Merk: Kun OSI Dans’ plasseringer listes her. For fulle resultater, se resultatlisten.

Finalister
1. Plass
: Lise M. Skullerud og Kristian Arntzen Toftegaard
2. Plass: Olga Voronkova

Semifinalister (ingen rangering)

Jenter
Valentyna Sukhina
Olga Voronkova
Lise M. Skullerud
Gutter
Kristoffer  Waløen
Paul Magnus Sørensen-Clark
Ivan Myhre Winje
Kristian Arntzen Toftegaard

Kvartfinalister (ingen rangering)

Jenter
Valentyna Sukhina

Olga Voronkova
Marina Khakhanova
Ida Wittrup
Lise M. Skullerud
Johanne Halsnes Århus
Ida Røisgård Pettersen
Gutter
Jhonne Anderson
Kristoffer  Waløen
Paul Magnus Sørensen-Clark
Arnab Datta
Ivan Myhre Winje
Kristbjørn Håland
Kurt Bohmann
Kristian Arntzen Toftegaard
Vegard Svendsen
Olav Nikolai Breivik

2012 – Verdensmesterskapet i Jitterbug i Lyon

6. plass – Marzena Masalska (med partner fra annen danseklubb)

2012 – Stockholm Spring Swing (WCS)

Deltagelse Jack’n Jill: Arnab Datta

2012 – Detonation Dance Event i Birmingham (WCS)

Deltagelse Newcomer Jack’n Jill: Olga Voronkova
Finale Newcomer Jack’n Jill: Kristoffer Waløen
Finale Novice Jack’n Jill: Åsmund Solberg Nilsen

2012 – Polsk mesterskap i Boogie Woogie

14. plass – Marzena Masalska (med partner fra annen danseklubb)

2012 – Jack’n Jill på Breddesamling i Boogie Woogie & Folkeswing i Lillestrøm

Gutter:

4. plass gutter – Sigmund Marius Nilssen
7. plass gutter – Øyvind Nedregård
8. plass gutter
– Jan Erik Ramstad
9. plass gutter – Kristoffer Waløen

Jenter:

4. plass jenter – Åse Jorun Holthe
5. plass jenter – Åse Marit Presterud
9. plass jenter
– Hanne Bergheim

2012 – Scottish West Coast Swing Dance Championship, Glasgow

7. plass Novice Strictly: Kristoffer Waløen og Olga Voronkova
Semifinale Novice Jack’n Jill: Åsmund Solberg Nilsen

2011 – NM i Swing og Salsa samt Åpent mesterskap i WCS på Gol

7. plass i WCS – Strictly – Kristoffer Waløen & Olga Voronkova
10. plass i WCS – Strictly – Åsmund Solberg Nilsen & Kari-Anne Myrum Frikstad
+ muligens plasseringer i Jack’n’Jill-konkurransene, men der er ikke resultatene offentliggjort.

2011 – OSI Open

OSI Dans’ beste plasseringer i OSI Open 2011 finner du nedenfor. Se også den fullstendige resultatoversikten.

Gulvplasseringer i Swing – Klassiske StilerØyvind Nedregård & Åse Marit Presterud, Jan Erik Ramstad & Hanne Bergheim, Ida Røisgård Pettersen (med partner fra annen danseklubb), Martina Cavnicka (med partner fra annen danseklubb), Kim-Agathon Svarthol Blackhill (med partner fra annen danseklubb), Olga Voronkova (med partner fra annen danseklubb)

1. plass i Salsa – Åpen klasse –
David Hoem & Kamelia Javadi
2. plass i Salsa – Åpen klasse – Mostafa Abokhalil (med partner fra annen danseklubb)
3. plass i Salsa – Åpen klasse – Vetle Valebjørg & Marina Khakanova
Gulvplasseringer i Salsa – Åpen Klasse – Åsmund Solberg Nilsen & Kari-Anne Myrum Frikstad, Bjørn Einar Sakseid & Anastasia Mokienko

1. plass i West Coast Swing
– Kristoffer Waløen og Olga Voronkova
2. plass i West Coast Swing – Gina Marie Hagen Huse (med partner fra annen danseklubb)
3. plass i West Coast Swing – Henrik Espeland (med partner fra annen danseklubb)
Gulvplasseringer i West Coast Swing – Markus Engelhart & Benedicte Johansen, Jan Erik Ramstad & Marina Khakanova

2011 – Grenland Dansecup

5. plass i Boogie Woogie B-klasse –  Åse Marit Presterud & Åsmund Solberg Nilsen

2011 – Jack’n Jill på OSI Dans Swingfest

Plasseringer nedenfor 3. plass ble ikke rangert.
1. plass jenter – Olga Voronkova
2. plass jenter – Anneli Greiner Hauge
3. plass jenter – Sabrina Auvray
Det var også svært mange andre deltagere fra OSI Dans. Det var ingen gutter fra OSI Dans på pallen desverre.

2011 – Scottish Open West Coast Swing

8. plass Novice Strictly – Maria Akkuratnova & Åsmund Solberg Nilsen
Finaleplass Jenter Novice Jack’n Jill – Maria Akkuratnova

2010 – Jack’n Jill på Bårdar Swing Club

Plasseringer nedenfor 3. plass ble ikke rangert. Elin Storbekk kom til semifinale (var m.a.o. blant de 6 beste jentene). Andre deltagere fra OSI Dans var Åse Jorun Holthe og Sigmund Marius Nilssen.

2010 – Oslomesterskapet i Cubansk Salsa

1. plass – Bjørn Einar Sakseid & Åse Jorun Holthe
2. plass – Harald Solstad Fianbakken & Ragnhild Dahlen Røijen
3. plass – Kari-Anne Myrum Frikstad & Åsmund Solberg Nilsen
4. plass
Hege Christin Dotset Arnesen & Per Erling Fløistad
5. plass – Anastasiya Mokienko (med partner fra annen danseklubb)

2010 – Oslomesterskapet i Rock Step Swing

1. plass – Maria Akkuratnova & Åsmund Solberg Nilsen
2. plass – Hege Christin Dotset Arnesen & Per Erling Fløistad
3. plass
– Anastasiya Mokienko & Sigmund Marius Nilssen
4. plass – Gunn Helene Svela & Kim-Agathon
Svarthol Blackhill
5. plass – Kim Tomas
Klevengen & Lise Madelene Skullerud
6. plass – Ida
Røisgård Pettersen & Kristoffer Waløen
7. plass – Jakub Kalus & Marina Khakhanova

2010 – Jack’n Jill på Breddesamling i Boogie Woogie & Bugg i Lillestrøm

3. plass gutter – Sigmund Marius Nilssen
Plasseringer nedenfor 3. plass ble ikke rangert. Andre deltagere fra OSI Dans var Åse Jorun Holthe.

2009 – NM i CBL-Salsa i Oslo

1. plass – Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe

2. plass – Harald Solstad Fianbakken & Olga Voronkova

2009 – Oslomesterskapet i Rock Step Swing

2. plass – Olga Voronkova & Åsmund Solberg Nilsen

3. plass – Kim-Agathon Svarthol Blackhill & Maya Kobchenko
4. plass – Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe

2009 – Oslomesterskapet i Cubansk Salsa

1. plass – Maria Dehli Vigeland & Marius Olavesen

2. plass – Maria Rubach & René Simonsen
3. plass – Mari Mowe & Martin Knudsen Tvete
4. plass – Natalie Søyseth & Harald Solstad Fianbakken

2009 – NM i Swing & Rock’n’Roll på Fauske

3. plass i Lindy Hop B-klasse – Hege Christin Dotset Arnesen & Sigmund Marius Nilssen
4. plass i Gutt m/2 Jenter – Hege Christin Dotset Arnesen & Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe
7. plass i Boogie Woogie B-klasse – Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe

2009 – Jack’n Jill hos Bårdar Swing Club

3. plass jenter – Hege Christin Dotset Arnesen
Plasseringer nedenfor 3. plass ble ikke rangert. Andre deltagere fra OSI Dans var Sigmund Marius Nilssen og Åse Jorun Holthe.

2009 – Grenland Dansecup

4. plass i Lindy Hop B-klasse –  Hege Christin Dotset Arnesen & Sigmund Marius Nilssen
5. plass i Gutt m/2 Jenter – Hege Christin Dotset Arnesen & Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe
7. plass i Boogie Woogie B-klasse – Sigmund Marius Nilssen & Åse Jorun Holthe

2008 – NM i Cubansk Salsa i Oslo

2. plass – Marius Olavesen (med partner fra annen danseklubb)
3. plass – Martin Knudsen Tvete & Marit Aurdal

2008 – NM i LA-Salsa i Oslo

1. plass – Maria Rubach (med partner fra annen danseklubb)
2. plass – Marius Olavesen (med partner fra annen danseklubb)
3. plass – Harald Solstad Fianbakken & Hege Christin Dotset Arnesen
4. plass – Thomas Vestly & Åse Jorun Holthe

2008 – Universitetsmesterskapet i Rock Step Swing, Oslo

1. plass – Kitty Lossius & Sigmund Marius Nilssen
2. plass (delt) – Ole Christian Spro & Siri Midthaug
2. plass (delt) – Anders Hellgren & Brit Darell Arvesen

2008 – Oslomesterskapet i Cubansk Salsa

1. plass – Marius Olavesen (med partner fra annen danseklubb)

2007 – Oslomesterskapet i Cubansk Salsa

3. plass – Bjørn Einar Sakseid & Charlotte Lima
4. plass –
Marius Korsnes & Marte Stene Kolstad
5. plass –
Anders Elton & Siri Hetle Hasli